İSMİNAR 2022 II. ULUSLARARASI İSLÂMÎ VE İNSÂNÎ ARAŞTIRMALAR SEMPOZYUMU
ISMINAR 2022

Çağrı Metni


Değerli Bilim İnsanları,

İslâmî İlimler Fakültemiz, geçen yıl, Irak İmam-ı Azam Fakültesi işbirliği ile I. Uluslararası İslami ve İnsani Araştırmalar Sempozyumu’nu (İSMİNAR) 20-21 Kasım 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti.

Bu yıl yine Irak İmam-ı Azam Fakültesi işbirliği ile düzenleyeceğimiz II. Uluslararası İslami ve İnsani Araştırmalar Sempozyumu’nun (İSMİNAR) 4-5 Ekim 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır.

Siz değerli bilim insanlarını, 4-5 Ekim 2022 tarihleri arasında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan II. Uluslararası İslami ve İnsani Araştırmalar Sempozyumu’na davet etmekten büyük mutluluk duyarız. Farklı ülkelerden araştırmacı, akademisyen ve bilim insanlarının bildirileriyle katılmasını beklediğimiz sempozyumumuz, Doçentlik Başvuru Şartları ile Akademik Atama ve Yükselme Kriterleri kapsamında uluslararası niteliğe sahiptir.

Sempozyumun içeriği, başta İslam ülkeleri olmak üzere bütün dünya üniversiteleri ve araştırma merkezlerinde sosyal bilimler alanına giren hemen her türlü konuyu kapsayacak şekilde geniş tutulmuştur. Bununla birlikte beklenenin üzerinde bildiri özeti alınması halinde özellikle yazım kuralları ve teknik şartları taşıyan özgün ve yenilikçi araştırma bildirilerine öncelik verilecektir.

Sempozyumda Türkçe, Kürtçe, Arapça ve İngilizce dillerinde sunumlar yapılabilecektir.

Sempozyuma katılım ücretsiz olup bildiriler, tam metinleri hakem kontrolünden geçirildikten sonra programına dâhil edilecektir. Bildirilerin bilimsel içeriğinden bildiri sahibi sorumludur.

Bildiri özetleri ve tam metinleri sempozyumun gerçekleşmesinden sonra yıl içerisinde e-kitap olarak basılacaktır.

Sempozyumumuza gerek bilimsel bildirilerinizle gerekse sözlü katkı ve değerlendirmelerinizle katılımlarınızı bekler, vereceğiniz katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

DÜZENLEME KURULU